Jdi na obsah Jdi na menu
 


Hanácka národní výstava Olomouc.

13. 1. 2008

Je leden 2008 a naše výstavní sezóna právě začíná. Ve společnosti Boženky a její kamarádky Bass jsme brzo ráno vyrazily směr Olomouc. Zapůjčila jsem si navigaci na vyzkoušení, neb se nám bude za měsíc hodit na cestu do Brna. Nikdy bych nevěřila, že s navigací může být taková sranda, bavila nás fest, zvláště když nás vůbec nepustila na dálnici a my měli k tomuto účelu fuglnovou dálniční známku !!! Nakonec jsme dojely v pořádku až na místo, ale bylo to cestou necestou a s poznáváním krás venkova před Olomoucí. Naštěstí jsme si daly časový předstih a tak na místě jsme byly dostatečně brzy, aby jsme měly kde umístit své klece, stoly a židle, neb OL je známá svým ukrutným nedostatkem místa. Boženka přivítla svou obsáhlou rodinu a zavzpomínala na svou chovatelku, bratříčka i sestřičku. Moje malé Weslátko se takto octlo v převaze pudlu královských, ale bylo mu to srdečně jedno. Akorát nechápal, že ten pejsek co vypadá jako Boženka, Bož vlastně vůbec není.

Začalo posuzování a já zjistila, že nedojela naše dvorní střihačka, že jí sklátila nemoc a že mi tímto nebude moci poradit jak s úpravou hlavy, jak to správně zagumičkovat a načesat. Začalo mi být ouzko.... naštěstí se náhle objevili manželé Tomalovi, majitelé krásné Ornely Elegans Sokom a v této pro mě svízelné situaci mi pomohli.Weslátko mi načesali, načechrali, upravili a já koukala jak ten netýkavka pes drží a necuká sebou na stole....jak zvládá dotyky cizího " chlapa ". A už nás volali do kruhu, kde nám celkem důkladně prohlédli zuby, ošahali celé tělo, posoudili, konstatovali, že se na stole chvěje jako list za větru... a pak jsme si dali chůzi tam a zpátky, tam a zpátky, tam a zpátky..... a pak slyším děkuji půjdete ještě jednou. Cestou ven z kruhu mi to došlo, že to máme, že máme CAJC, jupí.

A taky prásknu, že Bož je od včerejška nejen Bož Královská, ale i  Cajcová.:-))

Cestou domů nás paní navigace na dálnici sice pustila, ale celou cestu nám oznamovala, že máme na nejbližším sjezdu dálnici opustit a dokonce nám v jednu chvíli řekla, že máme odbočit vlevo a vjet  do protisměru, na dálnici, šprýmařka , že ??

Tomalovi moc děkuji za pomoc a p. Králové za střihovou úpravu.